Domů >Nejlepší firmy na právní ochranu řidičů

Nejlepší firmy na právní ochranu řidičů 2024

srovnání - zkušenosti - recenze

Srovnávací tabulka (aktualizace pro 2024)

1# pravaridice.cz

za firmou stojí advokát
berou jen případy s možností uspět
rychlá komunikace (email, telefon)
cenu za celý případ znáte předem
reálná individuální objahoba

2# pravniochranaridicu.cz

za firmou nestojí advokát
berou jen případy s možností uspět
rychlá komunikace (email, telefon)
cenu se v průběhu může navýšit
reálná individuální objahoba

3# zakazrizeni.cz

za firmou nestojí advokát
berou i případy, kdy nelze uspět
rychlá komunikace (email, telefon)
cenu za celý případ znáte předem
reálná individuální objahoba

4# mam12bodu.cz

za firmou stojí advokát
berou i případy, kdy nelze uspět
rychlá komunikace (email, telefon)
cenu se v průběhu může navýšit
obhajoba pro všechny stejná

5# rokbezpokut.cz

za firmou stojí advokát
berou i případy, kdy nelze uspět
pomalejší komunikace (email, telefon)
cenu se v průběhu může navýšit
obhajoba pro všechny stejná

6# pojisteninapokuty.cz

za firmou stojí advokát
berou i případy, kdy nelze uspět
rychlá komunikace (email, telefon)
cenu se v průběhu může navýšit
obhajoba pro všechny stejná

1# pravaridice.cz

 • dopředu znáte cenu
 • berou jen případy s možností uspět
 • poměrně rychlá komunikace v průběhu případu
 • reálná obhajoba (ne podle šablony)
 • v ceně obhajoby je i případná žádost o vrácení řidičského oprávnění
 • s advokátem můžete mluvit až když jste klientem
 • Co je to za firmu: Společnost Práva řidiče, s.r.o. vznikla roku 2022 a navazuje na 30 letou činnost advokátní kanceláře advokáta Martina Schulhausera (s více jak 30 lety praxe). Dalším majitelem je jeho syn, také advokát. Firma funguje po celé republice a může vás i zastoupit před úřadem či soudem.
  Komunikace: Telefon zvedá jejich operátorka (také rodina), která má slušný přehled v problematice dopravních deliktů. Protože se věnuje převážně novým klientům, není problém se jí dovolat. Vcelku poctivě zhodnotí vaše šance a pokud není možná úspěšná obhajoba nebo je zbytečné se hájit (např. trest je velmi nízký), obhajobu vám nedoporučí. Pokud se dohodnete, řekne vám přesně, jak máte postupovat a jaké dokumenty jim zaslat. Advokáti se věnuji výhradně klientům. Takže mluvit s advokátem můžete až ve chvíli, kdy jste jejich klientem.
  Jaké mají výsledky: Díky tomu že neberou všechny případy, nejsou advokáti tak zasekaní. Tzn. že rychle komunikují a váš případ je posuzování individuálně (advokát mu věnuje čas a péči). Průběžně vás informují o postupu a kdykoli můžete zavolat o informace, v jaké fázi se případ zrovna nachází. Pokud nakonec dojde k zákazu řízení, hlídají termíny, sepíší žádost a vyřídí vám vrácení řidičského oprávnění po uplynutí poloviny trestu (služba je v ceně obhajoby).
  Cena: 10-30 tisíc Kč | Cena je fixní a známá jakmile se firma seznámí s vašimi dokumenty.

  2# pravniochranaridicu.cz

 • reálná obhajoba (ne podle šablony)
 • poctivé zhodnocení vaší situace
 • neberou všechny případy
 • dopředu neurčitá cena
 • pomalu odepisují na email
 • Co je to za firmu: Společnost Právní ochrana řidičů s.r.o. vznikla roku 2013 a navazuje na činnost původního projektu obhajobaridicu.cz. Majitel a současně jednatel je T. Blecha a V. Ryglová. Hlavním majitelem, který řeší chod firmy a (zřejmě obvykle) zvedá telefony je Blecha (na jeho obchodní podíl je exekuce, na vaši obhajobu to nemá vliv). Firma spolupracuje s advokátní kanceláří, která řeší konkrétní případy a zastupuje vás před úřadem. Pozor, web je nezabezpečený (bez https), takže váš prohlížeč vám může zahlásit hlášku a zkomplikovat vám přístup na web. Nabízejí hlavně roční předplatné (které není drahé), nicméně řeší i nárazové případy.
  Komunikace: Telefon zvedá zpravidla sám majitel Blecha (není to advokát). Pokud je telefon zrovna obsazen, zavolá vám za chvíli zpátky. Na emaily odpovídá velmi pomalu (řádově po více dnech). V úvodním hovoru se dozvíte vaše přibližné šance a upozorní vás pokud je vysoká šance že to nevyjde. Pokud je to skutečně beznadějné, tak vás nevemou. Férové jednání. Pokud máte šanci na úspěch, chce po vás všechny dokumenty od úřadu, které se vztahují k případu.
  Jaké mají výsledky: Pokud je to skutečně beznadějné, tak vás nevemou - férové jednání. Pokud máte šanci na úspěch, chce po vás všechny dokumenty od úřadu, které se vztahují k případu. Hned v prvním hovoru také naznačí jakým způsobem bude obrana asi probíhat. Firma dost zasekaná. To se projevuje v pomalé komunikaci. Váš případ je posuzování individuálně (advokát mu věnuje čas a péči). Průběžně informace ale chybí. Nicméně si kdykoli můžete zavolat o informace, v jaké fázi se případ zrovna nachází.
  Cena: 15-40 tisíc Kč | Cena není dopředu přesně daná. Stanovuje se až v průběhu případu dle stupně správního úřadu kam se případ dostane

  3# zakazrizeni.cz

 • reálná obhajoba (ne podle šablony)
 • znáte konečnou cenu služby
 • když prohrají, další obhajoba máte zdarma
 • slibují nereálnou úspěšnost
 • berou všechny případy
 • špatná komunikace
 • shazují před vámi výkon policie
 • Co je to za firmu: Společnost KLUB ŘIDIČŮ s.r.o. vznikla roku 2018 a navazuje na síť předchozích projetků (ochranaridice.cz, resenipokut.cz). Jako majitel je zapsán J. Čejpa, nicméně celý chod firmy řeší J. Voženílek (poměrně známá osoba v oboru ochrany řidičů s minulostí v pojišťovnictví). Firma spolupracuje s advokátní kanceláří, která řeší konkrétní případy a zastupuje vás před úřadem.
  Komunikace: Telefon zvedá Voženílek (není to advokát) a střídá se s několika svými zástupci. Pokud je telefon zrovna obsazen, zavolá vám za chvíli zpátky. Na emaily odpovídájí pomalu (řádově více hodin až dny). V úvodním hovoru se dozvíte vaše přibližné šance, ale pozor! Zřejmě uslyšíte něco ve smyslu "ve vašem případě je šance 90%". Jaká je vaše skutečná šance se nedozvíte. Ani upozornění, že to nemusí vyjít. Poté po vás chtějí zaslat všechny úřední dokumenty, které se vztahují k případu. Celkově je první hovor hodně prodejní s cílem vás přesvědčit pro využití služby.
  Jaké mají výsledky: Díky tomu že berou všechny případy, je firma hodně zasekaná. Projevuje se to pomalejším postupem řešení a špatnou komunikací (je problém se dozvědět jak si váš případ zrovna stojí). Na druhou stranu je váš případ posuzován individuálně (advokát mu věnuje čas a péči). Chybí zde průběžné informování o případu. Musíte volat a ptát se. O konečném výsledku pak informují. Nevyřídí vám vrácení řidičského oprávnění po uplynutí poloviny trestu.
  Cena: 10-40 tisíc Kč | Cenu vám řeknou předem

  4# mam12bodu.cz

 • za firmou je advokát
 • všechny případy řeší dle podobné šablony
 • berou všechny případy
 • analýzu zdarma pak chtějí zaplatit
 • Co je to za firmu: Společnost MARWEST CZ s.r.o. vznikla roku 2000 a jako majitel je zapsán I. Linhart. Nicméně firmu reálně ovládá advokát R. Bechyně, který je obhajováním řidičů známý.
  Komunikace: Telefon zvedá operátor specialista, který si vyslechne případ, požádá vás o zaslání všech úředních dokumentů a dost tlačí na rezervaci schůzky s advokátem (telefonické schůzky). Nezabíhá moc do hloubky, takže se nic moc nedozvíte o možné úspěšnosti. Každopádně váš případ vemou vždy. Zároveň vám nabídnou analýzu případu zdarma (což není úplně pravda, jakmile po analýze nebudete jejich služby chtít, budou z vás tahat peníze za tuto analýzu).
  Jaké mají výsledky: Z naších zdrojů víme, že případy jsou řešeny šablonovitě (tzn. všechny stejným způsobem - taktika zdržování a protahování procesu až na 9-18 měsíců). V klidu tak můžete řídit a myslíte si, že je konec problému a za 18 měsíců vám přijde příkaz k odevzdání řidičského průkazu. Na internetu lze však nalézt i kladné reference (pozor - může to bý fake). Průběžné nejste informování o případu. Musíte volat a ptát se. O konečném výsledku pak informují.
  Cena: 10-40 tisíc Kč | Pozor na vstupní analýzu zdarma, kterou pak chtějí uhradit.

  5# rokbezpokut.cz

 • majitel je advokát
 • nadprůměrně moc negativních recenzí
 • vysoká cena
 • Co je to za firmu: Společnost Legal Assistance, s.r.o. vznikla roku 2000 a má jediného majitele, který za firmu také vystupuje navenek. Majitel je advokát M. Melichar, který řeší chod firmy a řeší konkrétní případy a zastupuje vás před úřadem. Kromě aktuálních případů mají i roční "pojistku" předplatné.
  Komunikace: Telefon zvedá (zřejmě) přímo Melichar - nepředstavuje se jménem. Pokud je telefon zrovna obsazen, zavolá vám za chvíli zpátky. Na emaily odpovídá poměrně dobře (pokud není průser, to je pak bez odpovědi). Bere všechny případy a chce po vás všechny dokumenty od úřadu, které se vztahují k případu.
  Jaké mají výsledky: Protože bere i beznadějné případy, mají nízkou úspěšnost (na webu uvdeno 98% úspěšnost, což je úplný nesmysl). Do telefonu tvrdí, že například zákaz za rychlost vyhrají na 99%. Hlavní strategií je zdržování 9 a více měsíců - nicméně to neznamená že dojde k promlčení. Dále mají službu roční předplatné právní ochrany. Stačí si ovšem projít obchodní podmínky, kde zjistíte, že firma váš pojištěný případ může v podstatě vždy odmítnout obhajovat.
  Cena: 20-60 tisíc Kč | nejdražší volba

  6# pojisteninapokuty.cz

 • průkopníci v oboru (od 2010)
 • za firmou stojí známé osoby
 • slibují nereálnou úspěšnost
 • neinformují o prohraném případu
 • Co je to za firmu: Společnost Motoristická vzájemná pojišťovna, družstvo vznikla roku 2013 a navazuje na činnost jejího hlavního zakladatele P. Kocourka (pojisteninapokuty, reseniridicu, obhajobaridice, nechcipokutu a další). Kocourek je jeden z prvních, který se odborně (a také marketingově) zabýval právní ochranou řidičů. Později se spojil s Mikaelem Oganesjanem, dnes známý jako Mike Pán. Ten dělá celému projektu hlavně reklamu (hlavně jako youtuber). Důvod proč stále mění značku je množství negativních recenzních, které se kolem každého projektu nashromáždí.
  Komunikace: Telefon zvedá zaměstnanec, vše vyznívá super, uvádí nesmyslně vysoké procento úspěšnosti. Berou všechny případy bez rozdílu. I u těch beznadějných vám řeknou, že to půjde a zvládnou jej vyhrát.
  Jaké mají výsledky: Vašim případem se zřejmě nikdo podrobně zabývat nebude a bude řešen šablonovitě (tzn. všechny případy stejným způsobem). Navíc vás nikdo neinformuje o průběhu ani o výsledku! Takže se vám může stát, že vás zastaví policie a oznámí vám, že řídíte se zákazem řízení.
  Cena: 15-40 tisíc Kč | U pojištění zaplatíte fixní roční poplatek, nicméně dle obchodních podmínek mohou odmítnou jakýkoli váš případ.