Domů >O nás

O nás

O portále

Portál radyproridice.cz vznikl v roce 2020 a začínal s několika krátkými články. Nyní již pravidelně vydává obsah plný hodnotných informací pro řidiče:

  • Manuály obrany řidiče - podrobné návody rozebírající nejčastější přestupky. Jak se chovat při policejní kontrole a jak se následně bránit v případě řešení přestupku ve správním řízení.
  • Vybodování - jak se vyznat v bodovém systému a co dělat když hrozí vybodování.
  • Tabulka dopravních přestupků - přehledná aktualizovaná tabulka všech dopravních přestupků a trestných činů, včetně délky zákazu řízení, výše pokuty a počtu bodů, které za přestupek obdržíte.
  • Zákaz řízení - všechno kolem zákazu řízení a vrácení řidičského oprávnění.

Cíle portálu

  • Nabídnout přehlednou sadu článků o problematice dopravních přestupků, vybodování a orientaci v bodovém systému.
  • Vzdělávat řidiče o jejich právech na spravedlivý proces při spáchání dopravního deliktu (co dělat při policejní kontrole a jak se bránit ve správním řízení, jak předejít vybodování).
  • Publikovat novinky z oblastí silničního práva (zejména 361/2000 Sb. Zákon o provozu na pozemních komunikacích)

Autoři portálu

Lukáš - zakladatel portálu

Lukáš vystudoval sociologii na Univerzitě Palackého v Olomouci . V rámci studia se zajímal o bezpečnost na pozemních komnunikacích (zejména motivace řidičů pro rychlou jízdu a jízdu pod vlivem drog nebo alkoholu).

Po škole chvíli pracoval v BESIP jako metodik pro školní výuku (tvorba materiálů a programu výuky pro školy). Zde se dostal i k problematice právní ochrany řidičů a pochopil realitu policejních postupů a správních řízení. Nyní pracuje v soukromé firmě, zabývající se testováním a prodejem (i bezpečnostních) doplňků pro auta.

Ve svém volném čase buduje portál radyproridice.cz. Vymýšlí nová témata, sepisuje články a pravidelně aktualizuje manuály právní ochrany.

Mirek - administrátor webu

Mirek vystudoval na Přírodovědecké faultě Univerzity Palackého. Pracoval v několika firmách se zaměřením na provoz eshopů.

Od 2017 podniká samostatně v ecommerce a zaštiťuje tvorbu několika online projektů. Pro projekty nejraději používá tyto systémy: Wordpress, GitHub a Firebase.

V rámci webu radyproridice.cz se stará o fungování webu, úpravu textů a SEO.